Dřevěná odvětráváná fasáda Rhombus

Pravidla montáže odvětrané fasády

Každý dřevěný dům potřebuje, podle klimatických podmínek, doplňující zateplení. Optimálním materiálem je dřevo, dobře absorbuje a odvádí vlhkost a proto je provětrávaná dřevěná fasáda nenahraditelná jako ochrana a zateplení budov.
Zachování tepla a ochranu domu před poškozením zabezpečuje právě konstrukce větrané fasády. Mezi nosnými zdmi a dřevěnou fasádou cirkuluje volně vzduch a tím zabraňuje hnilobě dřeva. Jak tedy správně opatřit budovu takovou fasádou a jaké materiály jsou pro ni nejvhodnější?

Montáž provětrávané fasády na dřevěné domy

Aby konstrukce dřevěné fasády splňovala požadavky ohledně spolehlivosti a dlouhé životnosti a stejně tak i plnila svoje další funkce, musí být dodržena řada určitých pravidel.
• Předtím než začneme instalovat tepelnou izolaci fasádní konstrukce, musíme provést montáž roštu na obvodové zdi domu a to bude podkladem pro obkladové palubky. Mezi latě roštu vložíme minerální vatu jako zateplení.
• Další etapou, po instalaci roštu a tepelně izolační vrstvě, bude připevnění fólie, která slouží jako membrána, ochraňující před větrem a vlhkostí. Tím bude zateplení hydroizolačně ochráněno z vnější strany a přitom bude zajištěn odvod vlhkosti ze stěn.
• Závěrečným krokem při instalaci odvetrane fasady je obklad. Pro dokončení doporučujeme použít také fasádní palubky pro odvětrání fasády, nejčastěji je to Rhombus. Výběr kvality obložení bývá určován její cenou, vlastnostmi a vzhledem. Přírodní dřevo v žádném případě nenaruší celkovou harmonii budovy.
Odvetravana fasáda v provedení Rhombus se připevňuje mechanickým způsobem (pomocí samořezných vrutů, upevňovacích klipů nebo jiných spojů) při zohlednění šířky mezery pro ventilaci.
Nesmíme zapomenout na zachování mezery, aby mohl proudit vzduch, proto musí být tloušťka roštu o zhruba 4 až 5 cm větší než tepelně izolačního materiálu.
Hlavními funkcemi vnějšího obkladu jsou ochrana a estetický vzhled. Současně se zajištěním ochranných vrstev venkovní dřevěné fasády proti nepříznivým vlivům počasí získáme také působivý exteriér domu.
Vlhkost, která se vypařuje z dřevěných obvodových zdí, se soustřeďuje na vnitřním povrchu dřevěného obkladu a je odváděna pomocí fungujícího systému ventilace – proudy vzduchu, které se pohybují mezi vrstvou tepelné izolace a obložením odvedou kondenzát a nadbytečnou vlhkost. Tím se zajistí, že zateplovací vrstva nenavlhne a zachová si své tepelně izolační vlastnosti po dlouhou dobu.

  • Prodávané zboží nemá povrchovou úpravu.
  • Dole na stránce nejdete technické normy třídění palubek dle kvalit. Naléháme na přečtení.

Dřevěné fasády (Rhombus)

Dřevěné fasády (Rhombus)
Druh dřeva

Sibiřský modřín

Tloušťka

20 mm

Šířka

95 mm

Délka

2m \ 3m \ 6m

Kvalita Maloobchodní cena bez DPH
AB 449 Kč/m2
A 549 Kč/m2
Popis

Palubka je vhodná na fasádu i do interiéru. Je vhodná i jako plotové dílce.

Dřevěný obklad domu (Rhombus)

Dřevěný obklad domu  (Rhombus)
Druh dřeva

Sibiřský modřín

Tloušťka

20 mm

Šířka

145 mm

Délka

2m \ 3m \ 4m \ 4.5m \ 6m

Kvalita Maloobchodní cena bez DPH
AB 449 Kč/m2
A 535 Kč/m2
Prima 649 Kč/m2
Popis

Palubka je vhodná na fasádu i do interiéru. Je vhodná i jako plotové dílce.

Na Vaši žádost Vám rozbalíme jakékoli standardní balení, ze kterého si můžete sami vybrat ten nejlepší materiál. Za tuto službu si účtujeme + 15 % z ceny Vámi vybraného výrobku.

*Vždy je lepší ověřit si dostupnost konkrétního zboží telefonicky nebo mailem