Dřevěná podlaha.Pokládka dřevěné podlahy.Dřevěné podlahy z masivu

Pozor

Kontakt
Dřevěná_terasa_sibiřský_modřín

Srovnání

Existuje velký rozdíl mezi sibiřským a evropským modřínem. Sibirsky modrin je svou pevností podobný dubu, když evropský je jen nepatrně pevnější než evropský smrk a má velmi nízký obsah pryskyřice. Pevnost sibiřského modřínu je cca dvakrát vyšší než u smrkových dřevin.

Sibiřský modřín má vysokou hustotu, specifické složení dehtů a velmi značný obsah pryskyřice. Díky tomu modřín sibiřský je velice odolný vůči hnilobě, houbám, hmyzu a mechanickým vlivům. V porovnání s borovicí nebo jasanem modřín za Sibiře je dvojnásobně odolný vůči zahnívání.

Rádi Vám ukážeme vzorky všech výrobků v naší kanceláři a skladě. Pokládka dřevěné podlahy ze sibiřského modřínu bude snadná. Poradíme a pomůžeme se stavbou a výběrem dřevěné podlahy z masivu. Dřevěná podlaha je také k vidění u nás na skladě.

Průměrná doba záruky na dřevené podlahy bez povrchové úpravy :

  • evropský modřin: od 5. do 10. let
  • sibiřský modřín: od 50. let

To znamená, že masivní dřevěná podlaha ze sibiřského modřínu bude Vám sloužit celý život.

Sibiřský modřín zásadně liší od Evropského modřínu. Dá se to i vidět na těchto fotkách.

 Třídění masivni drevene podlahy ze sibiřského modřinu u nás ve skladu, s ohledem na standardy kvality.

Třídění terasových prken a fasádního obkladu Rhombus podle norem ČSN.

Důležité informace pro zákazníky

Při hledáni výrobků ze sibiřského modřínu je třeba vědět následující fakta:
Existují pouze 3 firmy, které dováží ze Sibiře do České republiky řezivo nebo jiné výrobky ze sibiřského modřínu.

Mnohé firmy, které nabízejí hoblované výrobky z evropského modřínu klamou zákazníky a uvádí na svých internetových stránkách, že prodávají zboží ze sibiřského modřínu.

Dovozce musí předložit platné certifikáty na dovážené dřevené výrobky při překročeni hranic EU. Vzorky “phytosanitary“ certifikátů (státní rostlinolékařské osvědčení pro mezinárodní dopravu) jsou rozmístěné na našich stránkách. Dovoz do EU výrobků ze dřeva bez takových certifikátu je zakázán.

Podle našich ověřených zkušenosti, jen málo firem v Česku prodávajících hoblované výrobky nabízí palubky vyrobené z pravého sibiřského modřínu.
Mnozí prodejci nabízejí modřínové palubky z evropského dřeva, přičemž uvádí, že nabízený výrobek je ze sibiřského modřínu. Na takové zboží Vám samozřejmě žádný certifikát nepředloží.
Některé firmy, na vyžádání ukazuji čestné prohlášení od jakoby dodavatelů z Německa. Nicméně, žádné prohlášení nemůže být přijaté jako potvrzení pravosti původu a druhu dřeva. Faktem zůstává to, že sibiřský modřín neroste v Německu, jenom na Sibiři.

Prodejce výrobků ze dřeva musí mít pravý phytosanitary certifikát na nabízené druhy dřevin, které nepocházejí ze zemí EU. Jestli prodejce nemá odpovídající certifikát, porušuje tím zákon.

Jako přímý dovozce, disponujeme všemi doklady včetně originálů certifikátů a celních deklarací. Tyto doklady jasně prokazuji, že pravě naše firma dováží z Ruska skutečný sibiřský modřín a sibiřský cedr.